Terminale umożliwiające transakcje z użyciem karty lub telefonu komórkowego to dzisiaj standard. Także nasi mieszkańcy mają teraz możliwość korzystania z tego udogodnienia. Terminal znajduje się w kasie, na parterze naszej siedziby przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

 

 

 

 

Na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami powstała koncepcja architektoniczna Osiedla Centralnego, którego budowa planowana jest na zdegradowanym obszarze poprzemysłowym między ulicami: Focha, Toruńską, Kwiatową i Rowem Hermana.
Koncepcję architektoniczną przygotowali: Michał Jagła i Adam Jagła. Przewiduje ona budowę 5 budynków składających się 16 segmentów, w których powstaną 144 mieszkania o pow. 43-52 metrów kw. Przy budynkach powstaną parkingi i garaż podziemny, a przy Rowie Hermana – tereny zielone.
MPGN przeprowadziło z kolei wstępne badanie rynku w związku z planowaną budową Osiedla Centralnego. Już teraz można powiedzieć, że inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Do Spółki wpłynęło w sumie 330 ankiet, które wypełniali potencjalni przyszli mieszkańcy osiedla.
Pierwsze wnioski z ankiet? Największe zainteresowanie wynajmem mieszkań jest w grupie wiekowej 30-40 lat. Są to najczęściej 3-4 osobowe rodziny. Najczęściej członkowie tych rodzin zaznaczali, że interesuje ich 2-3 pokojowe mieszkanie. Aż 80 proc. ankietowanych chciałoby wynająć mieszkanie z opcją dojścia do własności.
Zgodnie z planem inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego MIESZKANIE PLUS. Będzie polegać to na tym, że miejski grunt zostanie wniesiony do inwestora zewnętrznego, który wybuduje na tym terenie osiedle.
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej, większość radnych przyjęła uchwałę intencyjną ws. przystąpienia grudziądzkiego samorządu do programu MIESZKANIE PLUS. Ostateczna decyzja w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadła. Trwają analizy.